יולי 25, 2021

התאמת צבעים בעיצוב חללים מסחריים

עיצוב חלל מסחרי יכול להיות עבודה פשוטה אם מדובר במשרד קטן שאין בו הרבה קירות או מקום לתוספת של פריטי עיצוב כאלה ואחרים. עם זאת כאשר מדובר בחלל מסחרי גדול ופתוח אז יש דגשים שיש צורך לשים לב אליהם וחשוב להקפיד עליהם בכדי לייצר התאמה והרמוניה בחלל ולא ללכת לאיבוד מה שיכול לקרות מאוד בקלות.

עיצוב חלל מסחרי גדול – כך תעשו את זה נכון:

בשלב הראשון כדאי להחליט אם מעצבים את כל החלל המסחרי באותה הדרך או שמחליטים לעצב חלקים מהחלל בצורה אחרת ושונה. לצורך כך יש צורך לחלק את החלל ולהחליט איך לעצב כל חלק ממנו כאשר כמובן חשוב להקפיד על התאמה בין החללים כדי שלא ייווצר מעבר חד מדי או ניגודיות בולטת בין הצבעים ובין העיצובים של החללים.

לאחר מכן חשוב להחליט אילו חללים משאירים ריקים או צובעים את הקירות בלבד ואיפה תולים תמונות על גבי הקירות ואילו תמונות. במקרה שמדובר בעיצוב של חלל מסחרי גדול ההמלצה היא לתלות תמונות גדולות מודפסות פנורמיות שמתאימות בעיקר למסדרונות וחללים גדולים. בחירת הקונספט הכללי של התמונות והתמדה בקו אחיד גם של נושא וגם של צבעוניות תייצר הרמוניה גם בחלל מסחרי שהוא גדול יחסית.

ההמלצה הכללית היא לשמור על אחידות כלשהי אם בנושא של התמונות ושל שאר פריטי העיצוב ואם בצבעוניות שנבחרת. כך לא ייווצר בלגן גדול מדי למי שיגיע אל החלל המסחרי וכך גם כל החלל המסחרי יהיה מאוחד בצורה כלשהי. אפשרות נוספת היא יצירת מיני חללים ופינות מעוצבות בתוך החלל המסחרי המעוצב עצמו. פינות ישיבה מעוצבות וצבעוניות, פינות ירוקות עם צמחיה אמיתית או צמחיה מלאכותית וכל פינה נוספת שלא תשנה את העיצוב הכללי של החלל כולו אבל בהחלט תוסיף נקודות של אור ועיצוב בתור חללים קטנים ומעוצבים.

עצה נוספת היא לוודא שכל יושבי החלל וכל העוסקים בו מתואמים לעיצוב הכללי של החלל שכן לעיתים דלת של חנות אחת בחלל מסחרי משותף או כניסה של משרד מתוך כמה באותו מסדרון יכולים להיראות שונה ולגמרי לא קשורים לעיצוב הכללי של החלל המשותף. זה יכול להוסיף אבל זה יכול גם בקלות להרוס. לכן חשוב להגדיר מראש הגבלות ודגשים בכדי שלא כל אחד יוכל לעצב מחוץ לחלל האישי שלו איך שהוא רוצה ואם כן- אז רק בהתאמה לחלל המעוצב מסביבו. דוגמא טובה לכך היא בניין מגורים משותף שאין לשנות בו דבר בנראות החיצונית של הבניין בכדי לא לפגוע בחזות הראשית אך ניתן לעצב איך שרוצים בתוך החלל הפרטי של הדירה.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
יעניין אותך?

פוסטים קשורים: