יולי 25, 2021

איך מטפלים בתכשיטים מעוצבים

תתחדשי! קנית תכשיט מעוצב ובהתרגשות חזרת הביתה, הנחת אותו עם שאר התכשיטים וזרקת את האריזה לפח. חבל. אחסון לא נכון גורם לתכשיטים להתחכך אחד בשני, להישרט, להתעקם ולאבק מהברק המקורי, לכן לשים כל אחד מהם בקופסה נפרדת, שקית בד ייעודית או בקופסת פלסטיק מחולקת.

שימו את התכשיט בצד – כך הוא ישמור על ברק לאורך זמן!

אנחנו מפחדות להוריד את התכשיטים המעוצבים שלנו כדי שלא ילכו לאיבוד אבל כשאנחנו מנקות, מבשלות, מתקלחות ומתבשמות, אנחנו בעצם חושפות אותם לכל מיני כימיקלים הפוגעים בתכשיט. הכימיקלים האלה לאורך זמן גורמים לתכשיטים להיסדק, לאבד ברק ואף לשינוי צורה. לכן, מומלץ לענוד את התכשיטים ממש כמה דקות לפני שיוצאים מהבית.

ניקוי תכשיטים מעוצבים מזהב ויהלומים

ניתן לעשות ניקוי ביתי ואפילו די בקלות של תכשיטים מעוצבים מזהב ויהלומים וכל מה שצריך זה: קערה, מים רותחים, סבון כלים ומברשת שיניים רכה.

הרתיחו מים ושפכו לקערה, הוסיפו כמה טיפות של סבון כלים וערבבו קלות. הכניסו את התכשיטים בזהירות אל הקערה וחכו עד שהמים יתקררו. אם תבדקו את המים מדי פעם, תראו שהם הופכים לעכורים או שצפות בהם חתיכות לכלוך. זהו סימן שהמים והסבון עושים את עבודתם והתכשיטים שלכם עוברים ניקוי.

בכדי להשלים את פעולת הניקוי ולאחר שהמים התקררו, מומלץ לשפשף את התכשיטים בעדינות בעזרת מברשת שיניים רכה. לסיום הניקוי, שטפו את התכשיטים במים קרים (אל תשכחו לשים בכיור מסננת או צלחת בכדי שאם התכשיט ישמט מידיכן הוא לא יפול אל חור הניקוז) והניחו על נייר סופג.

ניקוי תכשיטי כסף מעוצבים

ניקוי תכשיטי כסף דומה מאוד לניקוי תכשיטי זהב, גם כאן תוכלו להשתמש בחומרים הנמצאים בכל בית: נייר אלומיניום, קערת זכוכית, מים רותחים וסודה לשתייה.

תחילה תצטרכו לעטוף את קערת הזכוכית בנייר אלומיניום. בתוכה, הניחו את תכשיטי הכסף המעוצבים, פזרו מעליהם מעט סודה לשתיה ושיפכו עליהם מים רותחים. המתינו כמה דקות, תוכלו לראות איך הסודה לשתיה מבעבעת ובעצם מבצעת ניקוי של התכשיט.

לאחר שהמים התקררו, נגבו בעדינות את התכשיט במטלית בד והנה לכן תכשיט כסף נקי ומבריק.

שיטת ניקוי נוספת היא, מריחת משחת שיניים על מטלית בד ושפשוף עדין של התכשיט עד שהוא נקי ומבריק.

ניקוי תכשיטים מעוצבים בחנות 

אם אתן חוששות לנקות את התכשיט שלכן בעצמכן ולגרום לו נזק, תמיד תוכלו לתת אותו לניקוי מקצועי בחנות תכשיטים. חשוב לבחור בחנות בעלת ידע וניסיון בתחום ואפילו מומלץ לבקש המלצות מחברות שכבר עשו ניקוי תכשיטים בחנות והיו מרוצות. אולי הניקוי ימשך זמן ארוך יותר אבל תוכלו להיות סמוכות ובטוחות שהתהליך לא יפגע בצורת התכשיט או בברק שלו.

 

שתפו:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
יעניין אותך?

פוסטים קשורים: