יולי 25, 2021

בנייה אקולוגית ועיצוב ירוק

בנייה ירוקה ואקולוגית תופסת יותר ויותר תאוצה לא רק בבנייה הפרטית אלא גם בבניית מבנים ציבוריים ומבנים למטרות מסחר וטוב שכך. בנייה ירוקה הינה בנייה השומרת על הסביבה ומוגדרת כבניה אקולוגית עם השלכות חיוביות משמעותיות בעתיד הקרוב- איכות חיים גבוהה יותר ופחות פגיעה בסביבה, ובעתיד הרחוק יותר עם חיסכון כלכלי משמעותי ביותר.

עיצוב ירוק על מנת לעמוד במטרות של הבניה הירוקה:

מטרת העל של הבניה הירוקה היא לשמור על הטבע ועל איכות החיים של דיירי המבנה עם מינימום פגיעה בסביבה. לצורך כך מומלץ לא רק לבנות בצורה ירוקה ולעמוד בתנאים על מנת לקבל תו תקן ירוק של המבנה, אלא גם לעצב אותו עיצוב ירוק.

  1. בנייה ועיצוב על ידי שימוש בחומרים ירוקים- שימוש בחומרי בנייה טבעיים, ממוחזרים או כאלה שלא צורכים יותר מדי אנרגיה בתהליך הייצור שלהם.
  2. בנייה ועיצוב על ידי שימוש בחומרים מתחדשים- דוגמא מעולה לכך היא השימוש בעצים אשר נכרתו או נעקרו בתהליך מבוקר ובמקומם נטעו עצים חדשים או צמחיה אחרת.
  3. מיחזור ושימוש בחומרים טבעיים- כמה שיותר מיחזור של חומרים קיימים, משטחי פלסטיק ממוחזרים, משטחי עץ משבבי עף ועוד. שימוש במערכות מים אפורות למיחזור מי גשמים ומים ממקורות טבעיים בקרבת המבנה.
  4. הימנעות מצריכה של חומרים אשר פולטים גזים רעילים שיכולים לפגוע בסביבה ובטבע.
  5. העדיפות בעיצוב הבית בעיקר אם מדובר בבית אשר נבנה בבניה ירוקה אבל לא רק הוא הזמנת מוצרים מעוצבים ופריטי עיצוב שאינם דורשים הרבה אנרגיה בייצור ובשינוע שלהם. כמו כן ישנה הקפדה על מוצרים הארוזים בצורה יעילה שהיא גם צורה חסכונית יותר.
  6. העיצוב של המבנה בבניה ירוקה מסתמך בעיקר על משאבי הטבע ומזג האוויר המקומיים ומנצל את החלל של המבנה בצורה המקסימלית. כל ניתן לדאוג לאור טבעי כמה שיותר שעות ביממה, הצללה בשעות שצריך, משב רוח טבעי על ידי בניית פתחי אוורור וחלונות במקומות הנכונים וכן בניית המרפסות בזוויות הנכונות עוד משלב התכנון.
  7. חיסכון בצריכת אנרגיה בבנייה ירוקה חוסך בהוצאות הכלכליות באופן משמעותי שכן מותקנות במבמנה מערכות חכמות וסולאריות, מערכות חסכוניות בחשמל ובצריכת אנרגיה שפועלות על כמה שיותר משאבים טבעיים של רוח ואור טבעיים בידוד וחיסכון בתיקונים אפשריים עתידיים.
  8. ניתן לעצב את חלל המבנה או את חלל הבית באותו המוטיב של עיצוב ירוק ולהשקיע ברכישה של צבעים טבעיים טובים ואיכותיים שאינם רעילים לדיירים, הכנסת כמה שיותר צמחיה ירוקה טבעית לבניין למרפסת ולבית עצמו והשקיית הצמחייה במים ממוחזרים.

שתפו:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
יעניין אותך?

פוסטים קשורים: